درباره ما - دانادید پلاس
   خدمات آنلاین سیستم دوربین‌های مداربسته             با بالاترین سرعت و بهترین کیفیت در ارایه خدمات با شماییم.                   شما به صورت مهمان وارد شده اید. ورود / عضویت

معرفی شرکت

با احترام، به استحضار می‌رساند شرکت دانادید الکترونیک با اهداف بلند مدت ارتقای سطح حفاظتی و ایمنی جامعه با بهره‌گیری از مدیران و پرسنل مجرب و حرفه‌ای در اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسیده است. آنچه این شرکت را از سایر شرکت‌های فعال در این زمینه متمایز می‌سازد تفکر و نگرش مدیران شرکت در ارایه مشاوره تخصصی و حرفه‌ای اما صادقانه در جهت بکارگیری از تجهیزات حفاظتی در راستای پوشش نیازمندی‌های حال و آینده مدیران محترم بخش‌های دولتی و خصوصی به‌عنوان اولین گام می‌باشد. مشاوره حرفه‌ای و تخصصی، بازدید و طراحی اولیه، تامین تجهیزات تخصصی و به‌روز جهان، ارایه پیشنهادات جامع فنی و مالی، ارایه نقشه جانمایی و ازبیلت (مسیر عبور کابل و مکان المان روی نقشه ساختمان)، نصب و راه‌اندازی اصولی و قابل اطمینان، گارانتی و خدمات پس از فروش دقیق و به‌موقع از خدماتی است که این شرکت با عالی‌ترین سطح توانایی انجام آن را داراست. این شرکت توانسته است دراستانداردسازی و انجام پروژه های کوچک و بزرگ در زمینه سیستم دوربین مداربسته، اعلان و اطفاء حریق، اعلان سرقت، کنترل تردد و هوشمند سازی ساختمان به بهترین شکل ممکن عمل نماید.

خدمات پس از فروش

گارانتی و خدمات پس از فروش از دیرباز به‌عنوان یکی از دغدغه‌های خریداران در انتخاب و خرید مطرح بوده است. از خرید کوچکترین وسایل معمول در زندگی روزمره گرفته تا تجهیزات تاسیساتی، مکانیکی، الکترونیکی و … همواره این موضوع یکی از نکات کلیدی در اطمینان خریداران از محصول، موثر بوده است. آنچه در این میان بیشتر قابل توجه است این است که هر چند موضوع خدمات پس از فروش در محصولات خریدنی اهمیت زیادی دارد بلکه اهمیت آن در محصولاتی که به نوعی به نصب مناسب و استاندارد هم نیاز دارند دو چندان می‌شود. محصولاتی از این دست باید توسط کارشناسان و نصابان متعهد و آموزش دیده در محل مورد نظر نصب شده و راهنمایی‌های لازم به خریدار جهت بهره‌برداری موثر ارایه گردد. در این بین محصولاتی نیز هستند که ما از آن به عنوان تجهیزات سیستمی یاد می‌کنیم. این نوع تجهیزات در یک سیستم درگیر هستند و همراه با سایر اجزای سیستم نقش موثر خود را ایفا می‌کنند. بدین معنی که بروز ایراد در هر یک از حلقه زنجیر این سیستم، باعث عدم کارایی مناسب تجهیزات حتی در صورت سالم بودن می‌گردد. این‌جاست که نقاط قوت و ضعف شرکت‌های ارایه دهنده این سطح از خدمات خودنمایی می‌کند. در این سطح از خدمات، نه‌تنها کارکرد مناسب خود تجهیزات موردنظر در نتیجه پروژه موثر است بلکه کارکرد این تجهیز به‌عنوان جزیی از سیستم و هماهنگ و همگون بودن آن با سایر اجزای سیستم مهم می‌باشد. در این نوع از خدمات، انتظار جهت بروز ایراد در سیستم و اعلام خرابی آن توسط کارفرما، یکی از نقاط تاریک خدمت به نظر می‌رسد بدین معنی که قبل از بروز ایراد باید خدمات سرویس و نگهداری پیشگیرانه موردنظر قرار گردد.
شرکت دانادید الکترونیک با تجارب یک دهه گذشته مدیران خود توانسته است گامی هر چند کوچک در جهت خدمات پس از فروش سیستم‌های حفاظتی منصوبه توسط خود یا دیگران بردارد. روش موثر این شرکت سرویس های دوره ای، پیشگیرانه و بازدیدهایی با مقاطع زمانی معین جهت جلوگیری از بروز اختلال در سیستم می‌باشد. در سرویس‌های دوره‌ای ضمن نظافت کل سیستم، کلیه تجهیزات، منابع تغذیه، بسترهای عبور کابل، اتصالات، کانکتورها و … مورد بازدید قرار گرفته و راهکارهای لازم جهت افزایش پایداری و جلوگیری از بروز اختلال در سیستم مورد بررسی قرار می‌گیرد و به کارفرما پیشنهاد می‌شود. در مقاطع زمانی بین سرویس‌های دوره‌ای نیز براساس نوع قرارداد، بازدید و سرکشی به سیستم انجام می‌پذیرد تا از اختلال پیشگیری گردد و یا اختلال بوجود آمده بلافاصله مرتفع گردد.
در این میان نیز ایرادات احتمالی توسط کارفرما گزارش می‌گردد و تیم خدمات پس از فروش شرکت درصدد رفع آن برمی‌آید. تمامی موارد فوق براساس قرارداد منعقده با کارفرما براساس خواست کارفرما به صورت تک یا ترکیبی از آنها منعقد می‌گردد. با چنین نظارت‌های منظم و هوشمندانه‌ای پایداری سیستم و در نتیجه بهره‌برداری واحدهای مرتبط از سیستم منصوبه افزایش یافته و علاوه بر استفاده کارا و اثربخش از سیستم هزینه‌های جانبی تا حد قابل ملاحضه‌ای کاهش می‌یابد.